Dieta śródziemnomorska z południa Europy

Na południu Europy ludzie zamieszkujący te części Naszego kontynentu żyją dłużej i o wiele rzadziej chorują na jakiekolwiek choroby serca. Wynika to z tego, że odżywiają się zdrowo i pożywnie a przy tym nadzwyczaj smacznie. Z tych regionów Europy wywodzi się dieta śródziemnomorska oparta głównie na rybach, owocach morza i warzywach. Mile widziane w codziennym menu są również owoce.
Dieta śródziemnomorska doskonale opóźnia starzenie się organizmu ale również przeciwdziała chorobom miażdżycowym i chorobom układu sercowego. Wysoka ilość zdrowych tłuszczy oraz kwasów Omega 3 skutecznie obniża poziom złego cholesterolu oraz poziom trójglicerydów w organizmie.
Serce każdego człowieka w dzisiejszych czasach jest narażone na różnego typu zagrożenia zdrowotne. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby dbać zarówno o serce jak i o jakość krwi do niego płynącej. I właśnie dla każdego, kto chciałby zadbać o swoje zdrowie można polecić dietę śródziemnomorską. Menu dopasowane do Waszych preferencji smakowych można znaleźć w książkach i w Internecie.

Redaktor marlen.com.pl

Next Post

Dziesiątki różnych diet – jak wybrać tą jedyną

sob. maj 25 , 2019
Na internetowych portalach poświęconych zdrowemu odżywianiu i dietom można znaleźć kilkadziesiąt różnych diet. Oczywiście same diety dzielą się na kilka kategorii, ale te najważniejsze to oczywiście diety odchudzające i lecznicze. Samych odchudzających diet można znaleźć tyle, że w zasadzie trudno jest wybrać tą jedyną, według której będziemy się odżywiać. Można […]