Jak wprowadzić dietę na całe życie

Amerykański fizjoterapeuta Bob Greene zaproponował tzw. dietę na całe życie, która jest sposobem zmiany złego trybu życia i odżywiania na prawidłowy. Pozwala to nam cieszyć się piękną sylwetką bez większych zabiegów, a jednocześnie odżywiać prawidłowo i nie walczyć z własnym organizmem.
Większość z nas wprowadza diety, które trwają kilka dni lub tygodni przynosząc lepsze lub gorsze efekty. Zawsze jednak wtedy obawiamy się, że wrócimy do dawnego trybu odżywiania, a efekt w postaci jo-jo będzie równie szybko widoczny. Greene natomiast powtarza, że jest to błąd. Powinniśmy tak się prawidłowo odżywiać i prowadzić tryb życia, który umożliwi nam cieszenie się życiem, a jednocześnie ładny wygląd. W pierwszej fazie nie chodzi o radykalne odstawienie wszystkich niedobrych produktów, ale raczej o ich stopniowe łagodne eliminowanie i zwiększenie fizycznej aktywności. W fazie drugiej kontrola nad obiema sferami jest jeszcze większa, a ponadto należy się nauczyć panowania nad objawami głodu.
Faza trzecia trwa praktycznie przez całe życie i polega na racjonalnym odżywianiu się, zwracaniu uwagi na rzeczy zdrowe i unikanie produktów niezdrowych.

Redaktor marlen.com.pl

Next Post

Zanim zaczniesz budować mięśnie – zadbaj o dietę!

wt. cze 25 , 2019
Będziesz musiał spędzić wiele godzin na siłowni, aby zbudować mięśnie i musisz dbać o jedzenie prawidłowej żywności. Twoja masa mięśniowa rośnie, dlatego potrzeba ci większej ilości kalorii. Trzeba się dobrze nakarmić też po to, aby podtrzymać swoje zmieniające się poziomy aktywności. Jeśli planujesz zadbać o budowanie mięśni, musisz nieco zmienić […]