Dieta bogata w wapń

Wapń jest jednym z najważniejszych składników mineralnych, które wpływają na zdrowie naszego organizmu. Wpływa szczególnie na odpowiednie wzmocnienie zębów oraz kości. Niedobory tego składnika mogą być więc bardzo niebezpieczne dla zdrowia naszego organizmu. Odczujemy je bardzo szybko, a ich niwelacja może okazać się długim procesem.
Warto postawić więc na profilaktykę i zadbać o dietę bogatą w wapń. Składnik ten jest obecny w bardzo wielu elementach naszego codziennego pożywienia.
Szczególną uwagę zwróć na mleko oraz produkty mleczne, które są głównym źródłem wapnia, który dzięki laktozie jest bardzo dobrze wchłaniany przez nasz organizm.
Innym, równie wartościowym źródłem wapnia są wszelkiego rodzaju ryby, nawet te wędzone oraz produkty roślinne. Najlepszymi składnikami są tutaj: fasola, nać pietruszki oraz orzechy.
Znaczące ilości wapnia można odnaleźć również w wodach mineralnych.
Jak widzimy dostępność wapnia w produktach spożywczych jest bardzo duża. Z łatwością można wprowadzić do swojej codziennej diety produkty, które zawierają duże ilości tego cennego składnika.

Redaktor marlen.com.pl

Next Post

Dieta odpowiednia dla każdego rowerzysty

niedz. cze 9 , 2019
Intensywniejsza bądź bardziej rekreacyjna jazda na rowerze wymaga naprawdę dużej dawki energii do pedałowania. W zależności od tego w jakim charakterze jeździcie na rowerze możecie zadbać o swój organizm ładując go dużą dawką węglowodanów. I to jest w zasadzie najważniejszy składnik, który będzie potrzebny Waszemu organizmowi. Mówi się, że takim […]