Popraw swoją pamięć odpowiednią dietą

Jeżeli zdarza Ci się nieustannie o czymś zapominać albo trudno jest Ci zapamiętać to, co się do Ciebie mówi to znak, że pora zmienić coś ze swoją dietą i odżywianiem się. Widać najwyraźniej, że mózg nie otrzymuje odpowiedniej dawki idealnych składników pokarmowych. Pora na zmianę w żywieniu, dzięki której od razu poczujesz różnicę.
Żywienie poprawiające pracę mózgu warto zacząć od tego, żeby zjadać około pięciu do sześciu niewielkich posiłków dziennie. Jeść należy właściwie małymi porcjami przez cały dzień, tak aby w każdym jego momencie wystarczyło energii na prace neuronów zasilających działanie mózgu.
Pokarmy, na których trzeba oprzeć swoją codzienną dietę poprawiającą koncentrację i pamięć to przede wszystkim pieczywo i zboże. Pełnoziarniste pieczywo na pewno odegra tutaj ważną rolę. Warto też pamiętać o węglowodanach zawartych w makaronie. Ponadto jajka, ryby i mięso w odpowiednich ilościach i odpowiednich proporcjach. Pomysły na gotową dietę poprawiającą pracę mózgu znajdziecie oczywiście w Internetowych poradnikach żywieniowych.

Redaktor marlen.com.pl

Next Post

Dieta low carb

pt. cze 28 , 2019
Dieta low carb w ostatnich latach coraz bardziej zyskuje na popularności. Jakie są główne założenia diety low carb? Przede wszystkim należy wiedzieć o tym, że jest to dieta w której do organizmu z codzienną dawką pożywienia dostarczana jest ograniczona ilość węglowodanów. Celem takiego zabiegu ma być zmuszenie organizmu do pozyskiwania […]