Diety lecznicze – jadłospis dopasowany do stanu zdrowia

Chyba nikt, kto do tej pory nie interesował się dietą nie ma pojęcia, ile różnych rodzajów diety można znaleźć w poradnikach zdrowia. Nie ważne, czy w drukowanych czy w Internecie. Różnych diet są po prostu dziesiątki. Bardzo są jednak diety lecznicze, które dopasowuje się do stanu zdrowia i przebytych chorób. Najlepiej wskazania otrzymać od dietetyka, ale w Internecie jest tego po prostu mnóstwo.
Wymieńmy kilka najważniejszych. Dieta łagodząca objawy stresu, dieta dla cukrzyków i osób po zawale, dieta wspomagająca wątrobę i trzustkę, dieta na odporność przeciwko przeziębieniom no i oczywiście dieta, która w cudowny sposób obniża poziom cholesterolu we krwi. Zastanawiać się można tylko, czy jest jeszcze dieta, która może na przykład podnieść poziom inteligencji.
Zupełnie jednak na poważnie, warto zaznajomić się z możliwościami, jakie otrzymujemy, kiedy w odpowiedni sposób się odżywiamy. Nikomu jeszcze nie wyszło na złe ograniczenie szkodliwych elementów żywieniowych. Każdy, komu zależy na zdrowiu, powinien przede wszystkim zacząć od tego, żeby odżywiać się po prostu zdrowo.

Redaktor marlen.com.pl

Next Post

Dieta zbilansowana - co i jak?

wt. mar 15 , 2022
W dzisiejszych czasach zewsząd bombarduje się ludzi o tym, jak powinni się odżywiać, by zachować spokój ducha i doskonałe zdrowie w każdym wieku. Jest to bardzo pozytywny przejaw zjawiska społecznego, które zyskało na popularności, czyli masowe dbanie o umięśnioną, zdrową i kształtną sylwetkę. Słyszymy głównie o ćwiczeniach i zbilansowanej diecie, […]