Suplementy diety też są potrzebne

Suplementy diety są reklamowane w radio i telewizji, ale mamy do nich dość ambiwalentny stosunek. Są osoby, które suplementami zastępują wszystkie niedobory organizmu, a są i takie, które uważają suplementy za coś, czego absolutnie nie powinniśmy spożywać. Prawda jak zawsze leży pośrodku.
Współczesny tryb życia w ustawicznym pośpiechu i stresie absolutnie nie sprzyja zdrowemu odżywianiu. Rzadko mamy czas na to, by przygotowywać posiłki z mało przetworzonych produktów. Niewiele też mamy czasu na to, by nasza dieta była zbilansowana. Nic więc dziwnego, że nasz organizm domaga się pewnych elementów, które mu są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. I wtedy na arenę wkraczają suplementy diety. W wielu przypadkach są one dla nas niezbędne, pomagają i wspierają nasz organizm. Nie powinniśmy jednak zastępować suplementami naturalnych elementów. Są one jedynie wsparciem i pomocą. Dobrze jest też zapytać specjalistów o to, jakie suplementy powinniśmy przyjmować.
No i jeszcze najważniejsze jest, by pamiętać, że to apteka jest najwłaściwszym miejscem, gdzie suplementy powinno się kupować.

Redaktor marlen.com.pl

Next Post

Diety lecznicze – jadłospis dopasowany do stanu zdrowia

pt. lut 18 , 2022
Chyba nikt, kto do tej pory nie interesował się dietą nie ma pojęcia, ile różnych rodzajów diety można znaleźć w poradnikach zdrowia. Nie ważne, czy w drukowanych czy w Internecie. Różnych diet są po prostu dziesiątki. Bardzo są jednak diety lecznicze, które dopasowuje się do stanu zdrowia i przebytych chorób. […]